V skupini Mucki ta mesec spoznavamo slikanico Zelo lačna gosenica (Eric Carle). Preko nje spoznavamo sadje in zelenjavo, zdravo in nezdravo hrano, življenjski krog metulja, ustvarjamo po zgodbi, se učimo novih pesmic, telovadimo kot gosenice in ob tem razvijamo koordinacijo. Prav tako preko posebne senzorične gosenice spoznavamo različne materiale. Ob pripovedovanju zgodbe pa uporabljamo in spoznavamo slovenski znakovni jezik, ki ga sicer uporabljajo gluhe in naglušne osebe. Pri malčkih uporaba le tega lahko spodbuja razvoj govora in komunikacije, sploh v obdobju, ko se otroški govor še razvija in je pogosto težko razumljiv ali pa otrok še ne zna poimenovati določenega predmeta. Otroci si s pomočjo »znakov« lažje zapomnijo dogajanje v zgodbi in znake uporabljajo tudi pri vsakdanjih dejavnostih, saj jim predstavljajo »orodje« preko katerega lahko sporočajo svoje želje, ki jih sicer še težko ubesedijo.
Vzgojiteljica skupine Mucki
Anamarija Oven
Program nadaljnje vzpostavitve IKT infrastrukture v vzgoji in izobraževanju: Cilj operacije je izboljšanje kompetenc in dosežkov mladih ter večja usposobljenost izobraževalcev prek večje uporabe sodobne IKT pri poučevanju in učenju. Vzgojno-izobraževalnim zavodom se sofinancira izgradnja brezžičnih omrežij in nakup IKT opreme, razvija se e-storitve in e-vsebine.
Naložbo sofinancirata Republika Slovenija in Evropska unija iz Evropskega sklada za regionalni razvoj - spletna stran.
V začetku šolskega leta se je tudi naša šola vključila v izvajanje 3-letnega projekta RAZVIJANJE POZITIVNEGA SAMOVREDNOTENJA RANLJIVIH OTROK, ki ga na Inštitutu za razvijanje osebne kakovosti izvajajo ob sofinanciranju Ministrstva za zdravje Republike Slovenije.
V projekt sta se vključili strokovni delavki Meta Turk in Petra Prevec, ki sta opravili potrebno izobraževanje in usposabljanje za pridobitev licence ter pridobili certifikat za izvajanje programa z učenci. V tem času so mentorji program predstavili staršem učencev, vključenih v delavnice, ter na podlagi soglasij staršev izvedli začetno testiranje oz. Analizo mladostnikovega samovrednotenja na področju učenja. Pričeli smo tudi z izvajanjem delavnic v skladu z načrtom dela in s pomočjo didaktičnih gradiv.
Več informacij o projektu je na tej povezavi.
OŠ DOBROVA
Cesta 7. maja 20
1356 Dobrova
Telefon: (01) 360 12 20
E-pošta: o-dobrova.lj@guest.arnes.si
ŠOLSKI RADIO
KNJIŽNICA
ŠOLSKA PUBLIKACIJA